Домашні тваринки
🐕

Домашні тваринки

Чати та канали

🔉 Ветеринарний телеграм канал (корисна інформація, контакти вет лікарів, консультації).

🔉 Координаційний чат (допомога ветеринарна, психологічна, юридична, з переїздом, житлом та укриттям).

🔉 Допомога з тваринами від UkraineNow https://www.ukrainenow.org/refuge#help-animals

🔉 Телеграм канал (корисна інформація, консультації)

🦮 Американська мережа ветеринарних клінік Galaxy Vets Foundation запустила платформу, де можна отримати безкоштовну онлайн-консультацію для домашніх тварин від міжнародних ветеринарів.

Їм можна поставити питання стосовно здоров'я улюбленця: як знайти альтернативи звичайному корму в умовах війни, що робити в разі відсутності потрібних ліків, як знизити стрес тварини чи врятувати її у екстремальних умовах.

Як отримати консультацію, читайте тут

🔉 Фейсбук група стосовно перевезень домашніх тварин із/в Україну

Перевезення за кордон

Для перевезення за кордон домашніх тварин так само діє спрощена процедура. Якщо у тварини є паспорт, чип і довідки про всі вакцинації, жодних проблем з її перевезенням не буде. Але й тих улюбленців, на яких немає жодних документів, теж можна вивезти за межі країни. Для цього в Європі діють спеціальні умови:

 • У Польщі домашнім улюбленцям без документів одразу проведуть безоплатне обстеження — перевірять на наявність сказу й інших хвороб. Також у країні безоплатно встановлюють тваринам чип, якщо в них його немає.
 • В інших країнах українців зобов’язують звернутися до ветеринарної клініки для обстеження домашнього улюбленця на наявність тих самих хвороб та отримання довідки про здоров’я. Щоб виконати цю умову, дають до 14 днів (залежно від країни перебування).

Загалом у SupportUkraineNOW і «КоордиНація» радять уже під час дороги знайти контакти волонтерів, юристів, які допомагають українцям у європейських країнах. Щоб ті скоординували наступні кроки, допомогли з житлом та отриманням потрібних документів

🦮 Онлайн-мапа для пошуку притулку у Европі разом з домашніми улюбленцями

FAQ

Правила завезення тварин у ЕС із Польші

Нові правила переміщення з вихованцями між країнами EC!

Для безперешкодного переміщення країнами ЄС з вихованцем необхідно встановити чіп, зробити вакцинацію проти сказу. Після цього з усіма документами, які ви отримаєте на руки йти, якщо у Варшаві, в цю організацію. Там видадуть дозвіл на переміщення, яке є дійсним для країн Євросоюзу.

Якщо потрібна перетримка тварин на території Польщі

Якщо потрібна перетримка тварин на території Польщі, які приїхали з України, то телефонуйте за номером +48503960830 (можна в телеграм)

З питань перетримки саме у Кракові пишіть сюди.

Є люди, які заберуть тварин із кордону з боку Польщі та подбають про них. Звертайтесь сюди +48661961109

Не кидайте тварин в Україні, а одразу ще на території України дзвоніть за вказаними номерами. Якщо собака не ваша, бездомна, і є можливість перевезти її через кордон, то забирайте їх із собою. Врятуйте і їхнє життя теж.

Скажіть, що взяли телефони у телеграм-каналі "ВетІнфо".

Правила перевезення від авіакомпаній
Правила перевезення тварин авіакомпанією Wizz Air

Компанія Wizz Air не перевозить живих тварин, за винятком собак-поводирів, які здійснюють переліт разом з пасажирами, які потребують їх послуг, за умови наявності документів, зазначених у законодавстві країн відправлення, транзиту та прибуття та дотримання вимог цього законодавства. Більше інформації тут

Правила перевезення домашніх тварин від авіакомпанії Ryanair.

На жаль, Ryanair не приймає до перевезення тварин, крім собак-поводирів на певних маршрутах. Більше інформації тут.

Вимоги до контейнерів від авіакомпаній

Детальний опис тут

Правила ввезення тварин у різні країни

Детальніше тут

Правила ввезення тварин в Україну

При ввезенні домашніх тварин в Україну необхідно пред'явити міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка. Також потрібна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Ще необхідно видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина здорова (свідоцтво має бути видане не пізніше, ніж за 10 днів до перетину кордону, тобто термін дії цього документа становить 10 днів, протягом яких ви та ваш вихованець повинні перетнути кордон) - це свідоцтво потрібно також при ввезенні інших тварин, так само як і птахів (крім голубів), і риб.

Як зменшити стрес для тварини під час евакуації

🦮 Простора клітка. Кішка або собака в ній повинна поміститися лежачи так, щоб довжина клітки дозволяла витягнути вільно передні лапи. Клітка повинна бути вищою, ніж голова тварини в положенні, коли тварина стоїть. Клітку бажано утеплити, покласти туди додатково ковдру. Обов'язково повинен бути доступ до води в середині клітки.

🦮 Найкраще, почати привчати тварину до клітки-переноски заздалегідь. Бажано, щоб тварина звикла. Для зменшення стресу, можна накрити клітку ковдрою, особливо, якщо навкруги галасно та багато людей. Замість клітки можна використовувати дорожну сумку

🦮 Під час перевезення приділяйте тварині увагу. Розмовляйте з нею, по можливості візміть із собою смаколики. Тварині буде легше, якщо вона буде відчувати вашу увагу

🦮 Заспокійливе для тварин. Найкраще почати давати заспокійливе за тиждень. Ажде заспокійливі препарати зазвичай накопичувальної дії.

🦮 Після перевезення іжу потрібно починати давати поступово

🐈‍⬛
Допомога у перевезенні домашніх улюбленців

CatDogDelivery Міжнародні перевезення домашніх тварин із України в Европу та США

 • здійснюють перевезення автотранспортом домашніх тварин з України до Європи та карго до США
 • зустрічають вашого вихованця на залізничних станціях, автовокзалах, надають перетримку, чіпування, підготовка всіх необхідних документів

Прайс від 300 евро

Організації

Польша

Неурядові організації Польщі, які офіційно займаються захистом тварин, надають допомогу у Варшаві

 1. Fundacja Ochrony Zwierząt El Gato Контакти: +48 538 445 020 biuro@fundacjaelgato.plwww.fundacjaelgato.pl Чим допоможуть:
 • кастрація та лікування кішок;
 • корекція поведінки;
 • догляд за літньою кішкою, яка потребує лікування;
 • усиновлення бездомних і покинутих кішок і, зрештою, пошук нових власників;
 • Притулок домашніх кішок доти, поки у опікуна не з'явиться можливість, щоб забрати їх.
 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek Контакти:+48 883 324 684 zarzad@fretek.orgwww.fretek.org контакти в окремих провінціях: www.fretek.org/kontakt Чим допоможуть:
 • допомога у лікуванні (клініка PULSVET у Варшаві)
 1. Fundacja Azylu Koci Swiat Контакти:+48 603 651 388 (польська та англійська) fundacja@kociswiat.org.pl  www.kociswiat.org.pl Чим допоможуть:
 • є можливість забезпечити українців лотками, вологим та сухим кормом, перенесеннями;
 • Є 20 вільних місць для бездомних котів.
 1. Fundacja Szanowny Pan Kot Контакти:+48 603 750 303 (польська та англійська, мінімум російська) warszawa@szanownypankot.plwww.szanownypankot.org Чим допоможуть:
 • оренда або видача основного інвентарю (лоток, миски) для догляду тварин;
 • корм та наповнювач;
 • якщо тварина захворіла або їй потрібно відвідати ветеринара, направлення до клінік, що співпрацюють, також 24/7;
 • надання всієї інформації щодо догляду за кішками.
 1. Fundacja Zwierzęca Polana Контакти: +48 721 225 111 fundacja@zwierzecapolana.orgwww.fundacjazwierzecapolana.org Чим допоможуть:
 • допомога у чіпуванні, вакцинації;
 • прийом собак;
 • корм.
Німеччина

🔉 Фейсбук група ветеринарної допомоги тваринам

Ветклініки

Польша

Безкоштовні ветклініки у Варшаві для собак та котів біженців з України.

 1. Цілодобова ветеринарна клініка Vet4Pet Адреса: ul. Grenadierów 9 lok. 1, 04-052 Warszawa У чому допоможуть безкоштовно: Ветеринарно-медична експертиза; Дихання; Дегельмінтизація; Вакцинація проти інфекційних захворювань та сказу з видачею сертифікату; Чипування; Підготовка тварин до подальшого транспортування.
 2. Ветеринарна клініка Wetlandia Адреса:ul. Starzyńskiego 10, 03-456 Warszawa У чому допоможуть безкоштовно: Ветеринарно-медична експертиза; Вакцинація проти інфекційних захворювань; Обслуговування чіпа (власник тварини має сплатити вартість друку та чіпа).
 3. Кобельський ветеринарний кабінет Адреса: ul. Mochtyńskiego 61a, 03-289 Warszawa У чому допоможуть безкоштовно: Ветеринарно-медична експертиза; Вакцинація проти інфекційних захворювань та сказу.
 4. Przychodnia Przy Królikarni, ul.Puławska 138a
 5. Klinika weterynaryjna Elwet, al. Niepodległości 24/30
 6. Edina przychodnia weterynaryjna Salvet, ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 2, local U7
 7. Przychodnia weterynaryjna Labrador, pl. Inwalidów 1
 8. Przychodnia weterynaryjna Boliłapka, ul. Polinezyjska 10 A
 9. Przychodnia weterynaryjna Przy Forcie, вул. Obrońców Tobruku 27 lok.uż. 4
 10. Przychodnia weterynaryjna Zwierzaki, ul. Starzyńskiego 4, Dawidy Bankowe